Trzydniowa prognoza

Za nami bardzo ciepły weekend. W słoneczną niedzielę temperatura w woj. śląskim wzrosła aż do 18°C. Przed nami jednak już przełom października i listopada. Jakiej pogody możemy się spodziewać w tym czasie? Oto szczegóły.

PONIEDZIAŁEK [30.10.2023] – nie zabraknie Słońca 🌤️ gdyż na niebie pojawią się jedynie cienkie chmury piętra wysokiego, które nigdzie nie przyniosą opadów. Nadal bardzo ciepło. Temp. max. po południu ok. 18/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, jedynie w górach silniejszy, gdyż tam powieje halny. Ciśnienie do południa lekko wzrośnie do ok. 1010 hPa po czym zacznie lekko spadać.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie stopniowo wzrastające do dużego, ale jeszcze bez opadów. Temp. min. w pierwszej części nocy ok. 10/12°C. Wiatr początkowo słaby, ale nad ranem narastający do dość silnego z południa. Ciśnienie spadnie do ok. 1000 hPa.

WTOREK [31.10.2023] – od zachodu wkroczy front niżu CORD, którego centrum znajdzie się nad Bałtykiem. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu 🌧️ W GZM padać będzie głównie późnym popołudniem i wieczorem. Temp. max. wystąpi nietypowo rano jeszcze przed frontem i wyniesie ok. 16/18°C, a pod górami może być nawet ok. 20! Wiatr z południa i południowego zachodu, początkowo dość silny (w górach halny) później słabnący. Ciśnienie zacznie rosnąć.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. W większości regionu początkowo wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. rano ok. 6/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu oraz południowego zachodu. Ciśnienie wyraźnie wzrośnie do ok. 1011 hPa.

ŚRODA [1 LISTOPADA 2023] – zachmurzenie zmienne między dużym 🌥️ a małym 🌤️ Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 12/14°C, a więc dość ciepło, jak na początek listopada. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu oraz południa. Ciśnienie dość stabilne ok. 1012 hPa.

We wtorek wieczorem zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody.