Kolejne uderzenie zimy

W całym woj. śląskim wciąż mamy prawdziwą zimę, a przed nami dalszy przyrost pokrywy śnieżnej i znowu większy mróz. Zapraszam na szczegóły prognozy do końca tygodnia.

W PIĄTEK [16-12-2022] – w ciągu dnia w całym woj. śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ W związku z nasunięciem się kolejnego śnieżnego niżu genueńskiego z południa Europy spodziewam się umiarkowanych i intensywnych opadów śniegu ❄️❄️❄️ jedynie początkowo w południowej połowie województwa może to być również przejściowo deszcz lodowy lub marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. max. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich i północnych. Ciśnienie zacznie ponownie rosnąć do ok. 1013 hPa. W GZM największe opady śniegu potrwają do ok. 12:00 (+/-1h)

W NOCY z piątku na sobotę w dalszym ciągu w całym woj. śląskim będzie zachmurzenie całkowite ☁️ Miejscami wystąpią niewielkie opady śniegu ❄️ Temp. będzie spadać do ok. -3/-6°C. Wiatr powieje słabo z północy.

W SOBOTĘ [17-12-2022] – nadal zachmurzenie całkowite ☁️ Miejscami wystąpią kolejne opady śniegu ❄️ale już dużo słabsze niż w piątek. Temp. w ciągu dnia będzie kształtować się na dość podobnym poziomie ok. -3/-4°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie będzie gwałtownie rosnąć do ok. 1030 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże. Na ogół już bez opadów, jedynie lokalnie może jeszcze słabo poprószyć. Mroźno. Temp. min. ok. -5/-9°C, a lokalnie w miejscach rozpogodzeń możliwy będzie mróz dwucyfrowy. Wiatr słaby z północnego zachodu i zachodu.

W NIEDZIELĘ [18-12-2022] – przeważnie bez opadów ze zróżnicowanym zachmurzeniem od całkowitego po umiarkowane ⛅ Najwięcej rozpogodzeń na południu woj. śląskiego. Zimno. Temp. max. ok. -4/-6°C. Wiatr słaby będzie zmieniał swój kierunek na ostatecznie południowo-wschodni. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1038 hPa, a więc będzie bardzo wysokie.

A co dalej? Noc z niedzieli na poniedziałek będzie bardzo zimna z dwucyfrowym mrozem! Co nas czeka w przyszłym tygodniu? Prawdopodobnie ocieplenie i odwilż, ale o tym więcej w mojej kolejnej aktualizacji prognozy kilkudniowej 😉

UWAGA: dokładna mapa z zagrożeniami dla całego kraju znajduje się w tym najnowszym ➡️OSTRZEŻENIU