W piątek [20.01.2023] późnym popołudniem i wieczorem od południowego wkroczy do Polski strefa dość silnych opadów śniegu, która w nocy z piątku na sobotę będzie się przemieszczać w kierunku północno-zachodnim w głąb kraju.

W nocy z piątku na sobotę najmocniej będzie sypać ❄️ w Małopolsce i na Górnym Śląsku.

W sobotę nad ranem [21.01.2023] strefa najsilniejszych opadów śniegu ❄️ będzie się rozciągać w pasie od Górnego Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Podlasie.

W sobotnie przedpołudnie [21.01.2023] największe opady ❄️ obejmą pas ciągnący się od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Kujawy po Warmię oraz Mazury.

Najpóźniej opady dotrą do Ziemi Lubuskiej i części Pomorza, gdzie będą już miały jedynie charakter słaby i umiarkowany 🙂

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Ostrzeżenia meteorologiczne na noc 20/21.01.2023 oraz dzień 21.01.2023

A – silny północno-wschodni wiatr w porywach do 70-100 km/h.

B – umiarkowane oraz silne opady śniegu przechodzące miejscami w deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marzący powodujący gołoledź. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5-15 cm. Lokalnie nieco więcej.

C – umiarkowane oraz silne opady śniegu. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej do 5-15 cm, lokalnie nieco więcej.

D – intensywne opady śniegu. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 15-20 cm, miejscami ok. 25-30 cm

W związku z dość intensywnymi opadami śniegu znacznemu pogorszeniu ulegną warunki jazdy na drogach. Ponadto dość ciężki śnieg może powodować lokalnie śniegołomy i uszkadzać linie energetyczne powodując przerwy w dostawie energii elektrycznej.