Rekordy ciepła i mrozu w listopadzie

Zbliża się koniec pierwszej dekady listopada. Miesiąc ten potrafi z jednej strony przynieść jeszcze dość ciepłe dni, a z drugiej może zaoferować już solidną zimę. Przyjrzyjmy się, jakie są możliwości termiczne listopada.

Rekordy temperatury w listopadzie dla Katowic

Rekordy temperatury w listopadzie dla Katowic

Najcieplej było w 1963 roku, gdy 6 listopada w Katowicach zanotowano 21,1°C. Jeszcze cieplej było m.in. w Krakowie, gdzie w listopadzie 1968 roku zanotowano aż 22,5°C.

Listopad potrafi również przymrozić!

29 listopada 1989 roku w Katowicach temperatura spadła do -16,3°C. Co ciekawe po tym zimnym listopadzie nadeszła najcieplejsza zima XX wieku!

Warto też podkreślić, że na wschodzie Polski (w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie) zdarzały się w listopadzie spadki temperatury nawet do -21°C!

Jaki będzie tegoroczny listopad?

Do połowy listopada w woj. śląskim nie musimy się obawiać ataku zimy. Temperatury pozostaną na dość wysokim poziomie i w ciągu dnia będą najczęściej osiągać wartość ok. 10/15°C.

W drugiej połowie listopada temperatury będą prawdopodobnie nieco niższe, typowe dla przedzimia. Szczegóły dotyczące pogody w tym okresie ukażą się w moich kolejnych wpisach 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

Previous
Next