Pogoda w nowym tygodniu

Ostatnie dni przyniosły nam zmienną pogodę. W piątek zapanowała na jeden dzień wiosna, w sobotę zima, a w niedzielę przedwiośnie.

Co nas czeka z kolei w nowym tygodniu marca? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody z pozytywną końcówką… 😉

W PONIEDZIAŁEK [13.03.2023] – przewiduję przed południem zachmurzenie małe i umiarkowane 🌤️ a po południu wzrastające do całkowitego ☁️ i wtedy na przechodzącym z zachodu na wschód froncie wystąpią lokalnie słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 11/12°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego zachodu oraz południa. Ciśnienie spadnie o ok. 10 hPa do poziomu ok. 1003 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie zmienne od dużego po małe. Bez opadów. Temp. min. ok. 5/7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z kierunków południowych.

We WTOREK [14.03.2023] – zachmurzenie umiarkowane do całkowitego. W ciągu dnia miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ głównie po południu. Temp. max ok. 10/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie po nocnym spadku ustabilizuje się na poziomie ok. 1000 hPa.

W NOCY z wtorku na środę – zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. Przejściowo wystąpią opady deszczu na kolejnym froncie atmosferycznym. Temp. min. rano ok. 0/2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu, skręcający na za frontem na północno-zachodni.

W ŚRODĘ [15.03.2023] – przewiduję zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów. Dopiero pod wieczór lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu lub śniegu. Nastąpi ochłodzenie. Temp. max. po południu ok. 5/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie o prawie 20 hPa do poziomu niemal 1020 hPa.

Przed nami dalszy ciąg huśtawki pogodowej, typowej dla marca, ale wstępnie dodam, że ponowne ocieplenie do wartości dwucyfrowych nastąpi prawdopodobnie pod koniec tygodnia, czyli w weekend.

Jest to na razie prognoza orientacyjna, którą będę oczywiście na bieżąco aktualizował, a kolejna aktualizacja już we wtorek wieczorem!