W piątek bardzo dynamiczna pogoda!

Za nami kolejny dzień z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem w większości województwa śląskiego. Poprzednia noc przyniosła przejściowo nawet dość solidną śnieżycę, jednak do rana większość śniegu stopniała.

Przed nami jednak dużo bardziej dynamiczna pogoda. Zapraszam na szczegóły prognozy na piątek 3 lutego 2023.

W NOCY z czwartku na piątek – zachmurzenie zmienne od całkowitego po przejściowo umiarkowane. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć śnieg. Temp. min. ok. -1/-3°C, a więc miejscami wystąpi oblodzenie. Wiatr już osłabnie i powieje najpierw z północnego zachodu, a potem skręci na południowo-zachodni.

W PIĄTEK [03.02.2023] – zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ W ciągu dnia od zachodu do całego woj. śląskiego dotrze kolejny front, ale tym razem z dużo większymi opadami śniegu ❄️ które później przejdą niestety w deszcz ze śniegiem, a miejscami nawet w sam deszcz 💧 gdyż znajdziemy się przejściowo w cieplejszym wycinku niżu, który będzie wędrował przez Polskę. W Beskidach mocno sypnie śniegiem ❄️ Temp. max. późnym popołudniem ok. 1/3°C.

Wiatr umiarkowany, wieczorem narastający do silnego z południa i południowego zachodu, skręcający później na północno-zachodni, w porywach do ok. 70 km/h, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie ponownie gwałtownie spadnie do ok. 1010 hPa.

A co przyniesie pierwszy weekend lutego? O tym przeczytacie tutaj