W pogodzie widać zmiany

Od kilku dni pogodę w naszym regionie kształtuje stacjonarny i falujący front atmosferyczny, który przyniósł już bardzo dużo deszczu. Jego pochód na wschód wciąż blokuje gorący rosyjski wyż. W najbliższych dniach sytuacja jednak zacznie się powoli zmieniać.

Zanim jednak prognoza, wcześniej krótkie spojrzenie na temperaturę maksymalną zanotowaną we wtorek. Woj. śląskie wciąż znajduje się po tej chłodniejszej stronie, zaś najcieplej, wręcz gorąco, a nawet upalnie, jest nadal na słonecznym wschodzie od Suwałk przez Warszawę po Rzeszów.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po umiarkowane. Opady i burze możliwe tylko bardzo lokalnie. Gdzieniegdzie pojawią się zamglenia i mgły. Temp. min. ok. 16/18°C. Wiatr słaby z zachodu i północnego zachodu.

W ŚRODĘ [24-08-2022] – zachmurzenie od całkowitego ☁️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Opady możliwe będą tylko lokalnie. Niestety nadal komórki opadowe są bardzo rozproszone, stąd trudno precyzyjnie przewidzieć ich lokalizację. Temp. max. ok. 22/26°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1018 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady i punktowe burze. Temp. min. ok. 16/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północy.

W CZWARTEK [25-08-2022] – zachmurzenie zmienne od całkowitego i dużego zwłaszcza przed południem, po umiarkowane głównie po południu. Lokalnie możliwe będą jeszcze opady. Temp. max. ok. 26/29°C, a więc gorąco. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne ok. 1017-1015 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby słaby ze zmiennych kierunków.

W PIĄTEK [26-08-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie małe lub umiarkowane 🌤️ Bez opadów. Wyjątkiem mogą być obszary górskie, gdzie późnym popołudniem pojawi się niewielkie prawdopodobieństwo punktowego opadu. Temp. max. ok. 27/31°C, a więc zrobi się gorąco, a nawet upalnie. Wiatr słaby przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1014-1012 hPa.

Prognoza na WEEKEND ukaże się w czwartek. Na koniec zapraszam na moją ostatnią CIEKAWOSTKĘ o Słońcu w trzeciej dekadzie sierpnia 😉