W Polsce wiosna stoczy walkę z zimą

Czwartek przyniósł w Polsce kiepską pogodę. Na południu, w tym w woj. śląskim, padało choć tu było dość ciepło bo miejscami nawet do 10/12°C. W centrum Polski za to padał śnieg przy temperaturze około 0°C. Co nas czeka w czwartek? Oto szczegóły.

W NOCY z czwartku na piątek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od całkowitego po umiarkowane. Początkowo lokalnie może jeszcze padać deszcz. Temp. min. ok. 2/6°C. Najchłodniej nadal na północy regionu w okolicach Częstochowy. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

PIĄTEK [10.03.2023] – pogoda w tym dniu będzie w Polsce niezwykle zróżnicowana. Rozegra się walka między zimą a wiosną. Po której stronie znajdzie się nasz region?

Otóż w woj. śląskim przewiduję zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane 🌤️ Na ogół bez opadów, jedynie na południu regionu pod wieczór pojawi się deszcz, a lokalnie nawet niewykluczone są wyładowania atmosferyczne. Poczujemy powiew wiosny!

Temperatura w woj. śląskim dojdzie po południu do ok. 13/16°C! Wiatr będzie umiarkowany z południa i południowego zachodu. Ciśnienie spadnie o 10 hPa do poziomu ok. 991 hPa.

UWAGA: gdy na południu kraju ociepli się jutro do kilkunastu stopni powyżej zera, na północy Polski od Pomorza przez Warmię, Mazury po Podlasie przy temperaturze około 0/-1°C wystąpią miejscami dość duże opady śniegu ❄️❄️ Drogowcy w tej części kraju niech się szykują do odśnieżania dróg.

A co wydarzy się w weekend? O tym przeczytacie TUTAJ

Zapraszam!