W poniedziałek coraz więcej deszczu

Za nami dość zróżnicowany pod względem pogody weekend. Sobota przyniosła poprawę pogody i ocieplenie, zaś niedziela najpierw ulewy, a po południu rozpogodzenia. Niestety po weekendzie pogoda ponownie się pogorszy.

Przez większą część nocy z niedzieli na poniedziałek jeszcze pogodnie i bez opadów. Zachęcam do obserwacji w niedzielny wieczór pędzących po niebie „gwiazd”, czyli satelitów Starlink. Więcej na ten temat napisałem tu: https://pogodadlaslaska.pl/czym-sa-pedzace-po-niebie-gwiazdy/ Temp. min. w nocy ok. 7/10°C.

W PONIEDZIAŁEK w ciągu dnia zachmurzenie duże do całkowitego. Od strony Czech i Słowacji wkroczy strefa dość intensywnych opadów deszczu. Padać będzie przez większość dnia, najmocniej po południu, wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek. W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami wydane zostało specjalne ostrzeżenie meteorologiczne: https://pogodadlaslaska.pl/ostrzezenie-meteorologiczne-5/ Temp. max. ok. 11/14°C. Górny Śląsk będzie najzimniejszym regionem w Polsce. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1005 hPa

Jeszcze dziś w zakładce „Prognoza kilkudniowa” https://pogodadlaslaska.pl/blog/prognoza-tygodniowa/ napiszę więcej o pogodzie w kolejnych dniach.