Niebawem pojawi się solidna zima

Po kilku tygodniach z pogodą typową dla tzw. przedzimia, czeka nas diametralna zmiana aury. Przed nami pierwsze uderzenie zimy. Oto szczegóły dotyczące pogody w najbliższych dniach.

W PIĄTEK [09-12-2022] – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie przeważnie duże z lokalnymi przejaśnieniami ⛅ i całkowite ☁️ Późnym popołudniem i wieczorem z południa nasunie się pierwsza strefa opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu ❄️ tak więc już w piątkowy wieczór krajobrazy miejscami się zabielą. Temp. max. po południu ok. 2/3°C. Wiatr słaby będzie zmieniał swój kierunek z południowego na wschodni. Ciśnienie spadnie do ok. 1003 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie w całym woj. śląskim będzie całkowite z opadami śniegu z deszczem oraz śniegu 🌨️ stopniowo słabnącymi. Temp. min. ok. 1/-1°C. Wiatr słaby ze wschodu i północy.

W SOBOTĘ [10-12-2022] – przez cały dzień będzie zachmurzenie całkowite ☁️ Lokalnie może słabo poprószyć lub pokropić. Temp. max. ok. 0/2°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego wschodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1006 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie całkowite. Nad ranem z południa nasunie się do większości regionu strefa opadów śniegu ❄️ Temp. min. ok. 0/-1°C. Wiatr słaby do umiarkowanego z północnego wschodu.

W NIEDZIELĘ [11-12-2022] – od rana do wieczora w całym regionie zachmurzenie będzie całkowite z ciągłymi opadami śniegu ❄️ Największe śnieżyce wystąpią na południu regionu. Więcej informacji w osobnym ostrzeżeniu meteorologicznym z grafiką dla całego kraju, które zamieściłem na końcu prognozy. Temp. w ciągu dnia będzie spadać i po południu termometry wskażą ok. -2/-4°C. Wiatr umiarkowany z północy będzie powodować zawieje śnieżne oraz obniżać temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie ok. 1003-1005 hPa.

W PONIEDZIAŁEK [12-12-2022] – zachmurzenie całkowite z opadami śniegu ❄️ Temperatura przez całą dobę ujemna ok. -1/-4°C.

Poniżej zamieszczam bezpośredni link do ostrzeżenia meteorologicznego z grafiką dla całej Polski 👇

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE