W weekend kolejne zmiany w pogodzie

W czwartek do Polski napłynęło z północy zimne powietrze pochodzenia arktycznego przynosząc lokalnie poranne przymrozki. Co nas czeka w najbliższych dniach, w tym również w weekend? Zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową 🙂

W PIĄTEK [21-10-2022] – zachmurzenie będzie wzrastać do dużego 🌥️ i całkowitego ☁️ Słabe opady deszczu możliwe będą tylko lokalnie i głównie wieczorem. Temp. max. ok. 10/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie spadać do ok. 1015 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie duże i całkowite. Lokalnie może przelotnie pokropić, zwłaszcza w pierwszej części nocy. Noc dużo cieplejsza od poprzednich. Temp. min. ok. 5/8°C, a więc już bez przymrozków. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W SOBOTĘ [22-10-2022] – rano początkowo zachmurzenie umiarkowane ⛅ w ciągu dnia szybko wzrastające do dużego i całkowitego ☁️ Opady deszczu 🌧️ pojawią się miejscami głównie po południu i wieczorem. Temp. max. ok. 11/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w zakresie 1014-1018 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie zróżnicowane, przeważnie od całkowitego po umiarkowane. Początkowo lokalnie możliwe będą lokalnie przelotne opady deszczu. Temp. min. ok. 7/10°C. Wiatr słaby z południowego zachodu i zachodu.

NIEDZIELA [23-10-2022] – drugi dzień weekendu przyniesie nam całkiem niezłą pogodę. W ciągu dnia pojawią się przejaśnienia oraz rozpogodzenia ⛅ Bez opadów. Ocieplenie. Temp. max. ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1018-1021 hPa.

Krótko mówiąc, w weekend czeka nas ponowny wzrost temperatury. Przede wszystkim ustąpią poranne przymrozki. Nie będzie to wprawdzie powrót Babiego Lata, ale w niedzielę będziemy mogli mówić o Złotej Polskiej Jesieni 🙂 Na koniec zapraszam na 👉CIEKAWOSTKĘ 🙂