Najnowsza prognoza na weekend

W tym tygodniu mieliśmy już m.in. poranne przymrozki i szron. W weekend za to czeka nas solidne ocieplenie. Oto szczegóły.

PIĄTEK [20.10.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo pokropić. Temperatura będzie cały czas rosnąć i ta najwyższa wystąpi dopiero wieczorem osiągając ok. 15/18°C, a na południu pod górami nawet 20/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu i południa, a w górach silny, gdyż tam powieje halny. Ciśnienie spadnie do ok. 990 hPa, a więc będzie dość niskie.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. Bez opadów. To będzie jedna z najcieplejszych nocy w tym roku. Niż WOLFGANG znad Wielkiej Brytanii ściągnie w naszym kierunku powietrze zwrotnikowe aż z Afryki! Dodatkowo „swoje” zrobi wiatr halny, dlatego też temp. min. wyniesie ok. 13/20°C, ale na południu regionu dochodzić może przez sporą część nocy do ok. 22/23°C! zwłaszcza w okolicach Bielska-Białej. Ciśnienie zacznie rosnąć do ok. 996 hPa.

SOBOTA [21.10.2023] – zachmurzenie będzie zmienne od całkowitego rano po małe 🌤️ w ciągu dnia. Na ogół bez opadów, jedynie przed południem w zachodniej i północnej części regionu może lokalnie pokropić. Nadal z Afryki napływać będzie do nas bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe, a w górach powieje halny, dlatego też temp. max. po południu wyniesie ok. 20/22°C! Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południa i południowego zachodu, jedynie w górach będzie silniejszy. Ciśnienie szybko wzrośnie do 1004 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać do całkowitego ☁️ aż do wystąpienia w większości regionu opadów deszczu 🌧️ Punktowo może nawet zagrzmieć! Temp. min. rano ok. 12/14°C, a więc noc ciepła, jak na październik. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie ok. 1005-1001 hPa.

NIEDZIELA [22.102023] – zachmurzenie całkowite i duże. W większości woj. śląskiego wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 14/16°C, czyli już chłodniej niż w sobotę. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1010 hPa.

UWAGA: Osobne ostrzeżenie meteorologiczne znajduje się TUTAJ