We wtorek chwilowe uspokojenie przed…

Poniedziałek przyniósł nam solidną dawkę deszczu, zwłaszcza przed południem. W woj. śląskim temperatura doszła maksymalnie do ok. 17°C, a najcieplej było znowu na krańcach północno-wschodnich.

Poniżej grafika z temperaturą maksymalną zanotowaną na stacjach synoptycznych dziś w Polsce.

Tylko tej wiosny Suwałki były biegunem ciepła częściej, niż Katowice przez ostatnie 10 lat! 😀

Image
grafika: IMGW-PIB

No dobrze, co nas w takim razie czeka w pogodzie we wtorek? Zapraszam na szczegółową prognozę 24h dla województwa śląskiego.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie się stopniowo zmniejszać do umiarkowanego i małego 🌘 Na ogół już bez opadów, jedynie początkowo w północnej połowie regionu może jeszcze lokalnie pokropić.

Temperatura minimalna rano wyniesie ok. 7/9°C. Wiatr powieje słabo z południowego zachodu. Ciśnienie będzie stabilne ok. 1010 hPa.

WTOREK [16.05.2023] – przed południem czeka nas całkiem ładna pogoda. Zachmurzenie będzie przeważnie małe lub umiarkowane ⛅ Bez opadów.

Po południu zachmurzenie zacznie stopniowo wzrastać do dużego i całkowitego w związku z nasunięciem się z południa Europy kolejnego deszczowego niżu, tym razem o imieniu CHAPPU.

Niż ten przyniesie późnym popołudniem i wieczorem opady ☔ Wieczorem zacznie wszędzie naprawdę solidnie lać 💦💦💦 co będzie zapowiedzią bardzo deszczowej nocy❗Temp. max. ok. 18/20°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne ok. 1011-1013 hPa.

Już teraz zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową, która ukaże się we wtorek, a wcześniej na to ostrzeżenie