Niebawem wróci gorące lato

Za nami umiarkowanie ciepły weekend. W sobotę było ok. 22°C, zaś niedziela przyniosła bardziej rześką temperaturę poniżej 20°C. W większości regionu nie padało. Jaką pogodę przyniesie druga dekada lipca? Kiedy wróci słoneczne i gorące lato? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody, na którą zapraszam 🙂

W PONIEDZIAŁEK [11-07-2022] – zachmurzenie będzie zmienne od małego 🌤️ po całkowite ☁️ W większości regionu wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ Punktowo może zagrzmieć 🌩️ Wciąż dość chłodno, jak na środek lata. Temp. max. ok. 18/19°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1017-1019 hPa.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie zmienne od umiarkowanego po całkowite. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temp. min. ok. 10/12°C, a więc będzie to kolejna dość chłodna noc. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu.

We WTOREK [12-07-2022] – zachmurzenie będzie ponownie zróżnicowane od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Miejscami możliwe będą przelotne opady deszczu 🌧️ ale generalnie opadów powinno być trochę mniej niż w poniedziałek. Punktowo może zagrzmieć. Temp. max. ok. 19/22°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1019-1020 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ przewiduję w regionie zachmurzenie od umiarkowanego po małe. Bez opadów. Temp. min. ok. 11/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu.

W ŚRODĘ [13-07-2022] – dzień zacznie się słonecznie 🌞 Później zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać 🌥️ ale opadów nie musimy się obawiać. Temp. max. ok. 24/26°C, a więc zrobi się gorąco. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1019-1017 hPa.

Co nas czeka w kolejnych dniach? W CZWARTEK [14-07-2022] również gorąco, ale po południu lub wieczorem miejscami może popadać. Ostatnie dni tygodnia przyniosą prawdopodobnie przewagę w miarę słonecznej ⛅ i na ogół bezdeszczowej aury z temp. max. ok. 20/23°C. A co dalej?

Wybiegając jeszcze bardziej w przyszłość: pojawia się szansa, że w przyszłym tygodniu, a więc pod koniec drugiej dekady lipca, będzie słonecznie i zrobi się gorąco, być może nawet upalnie, ale moim zdaniem nie ma mowy o 40/45°C, którymi straszą różne media. Na koniec zapraszam na moją najnowszą diabelską 👉CIEKAWOSTKĘ 😀