Coraz bliżej pierwsze śnieżyce 🌨️❄️

Do końca listopada pozostał już tylko tydzień. Sprawdźmy, jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Zapraszam na kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego.

ŚRODA [24.11.2021] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może słabo pokropić. Temp. min. rano ok. 2/4°C, a więc bez przymrozków i szronu na samochodach. Temp. max. po południu ok. 5/7°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie będzie wolno spadać z 1026 do 1020 hPa.

CZWARTEK [25.11.2021] – w nocy ze środy na czwartek miejscami wystąpią mgły 🌫️ Noc i poranek z przymrozkami ok. -4/-1°C, tak więc pojawi się szron. W czwartek w ciągu dnia po ustąpieniu mgieł zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od małego po duże, tak więc miejscami pokaże się Słońce ⛅ Na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna po południu ok. 5/7°C. Wiatr słaby z południowego zachodu, wieczorem umiarkowany z zachodu. Ciśnienie będzie spadać z 1020 do 1008 hPa.

PIĄTEK [26.11.2021] – w tym dniu czekają nas istotne zmiany w pogodzie. Dotrze do nas płytki, ale dość wydajny opadowo niż genueński i dlatego możemy spodziewać się ciągłych opadów 🌧️ deszczu przechodzących w opady mokrego śniegu ❄️ Ten ostatni będzie sypać zwłaszcza powyżej 200/300 m n.p.m. a więc m.in. na Wyżynie Śląskiej. Najmocniej będzie padać po południu oraz wieczorem.

To już ostatni dzwonek, żeby wymienić opony 🚗 na zimowe ❄️

Jest bardzo prawdopodobne, że w piątkowy wieczór oraz w nocy z piątku na sobotę krajobrazy w większości woj. śląskiego zabielą się przy temperaturze około 0/1°C, jednak na pewniejszą prognozę musicie poczekać do kolejnych moich wpisów, gdyż w tym przypadku niezwykle istotna jest dokładna trasa wspomnianego ośrodka niżowego, od której zależeć będzie rozkład temperatury i tym samym postać opadów. Przed opadami temperatura zdąży jeszcze wzrosnąć do ok. 2/4°C. Wiatr powieje słabo, a ciśnienie spadnie do ok. 1000 hPa.

Prognoza będzie na bieżąco aktualizowana, natomiast w czwartek ukaże się prognoza obejmująca również cały ostatni już weekend listopada. UWAGA: również w czwartek zamieszczę osobne ostrzeżenie meteo na noc z piątku na sobotę z grafiką dla całej Polski, gdyż pierwsze w tym sezonie śnieżyce obejmą kilka województw. Przypomnę, że o wymianie opon pisałem już tutaj 🙂