Wróci zima termiczna

Początek tygodnia przyniósł nam lekką odwilż, która spowodowała topnienie śniegu. Średnia dobowa temperatura w poniedziałek i wtorek wzrosła do ok. 1/2°C, co oznacza, że zapanowało słabe termiczne przedwiośnie. Niebawem czeka nas jednak zmiana. Zapraszam na szczegóły prognozy.

W ŚRODĘ [25.01.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ wysoko w górach. W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może pojawić się słaba mżawka lub śnieg ziarnisty. Temp. max. ok. 0/2°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie spadnie do ok. 1025 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek – przewiduję zachmurzenie całkowite i duże. Na ogół bez opadów. Chłodniej. Temp. min. ok. -1/-3°C, a więc miejscami wróci poranny szron na samochodach. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W CZWARTEK [26.01.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie całkowite ☁️ i duże 🌥️ Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może pojawić się słaby śnieg ziarnisty. Temp. max po południu ok. -1/1°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie spadnie do ok. 1019 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek – przewiduję w całym regionie nadal zachmurzenie duże i całkowite. Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo poprószyć śnieg ziarnisty. Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby z północy i północnego wschodu.

W PIĄTEK [27.01.2023] – nadal w całym woj. śląskim dominować będzie zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z lokalnymi niewielkimi przejaśnieniami. Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może pojawić się słaby ziarnisty śnieg. Temp. max. ok. -1/1°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

Krótko mówiąc, najbliższe dni przyniosą nam pogodę dość monotonną ☁️ żeby nie powiedzieć smutną, ze stopniowym niewielkim ochłodzeniem.

Od czwartku średnia dobowa temperatura spadnie poniżej zera, a zatem wróci lekka termiczna zima, jednak jej drugiego atrybutu w postaci dużych opadów śniegu na razie nie widać.

Kolejna aktualizacja prognozy kilkudniowej ukaże się już w czwartek, gdy zamieszczę informacje dotyczące najbliższego weekendu ❤️