W weekend wróci lekka zima

Ostatnie dni przyniosły nam nieco lepszą pogodę i dość wysoką temperaturę, jak na luty. Przed nami jednak spore zmiany. Zapraszam na szczegóły kilkudniowej prognozy pogody.

W PIĄTEK [24.02.2023] – czeka nas zdecydowane pogorszenie pogody, gdyż dostaniemy się pod wpływ niżu, którego centrum będzie się przemieszczać znad Norwegii przez Bałtyk w kierunku zachodniej Rosji. Z niżem tym związany będzie front atmosferyczny.

W związku z tym przewiduję w całym województwie śląskim zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Wszędzie wystąpią okresami opady deszczu 🌧️

Temperatura maksymalna po południu wyniesie około 8/9°C, a więc jeszcze ciepło, jak na luty. Wiatr będzie słaby i umiarkowany i powieje przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie wyraźnie spadnie do ok. 997 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę – nadal zachmurzenie będzie duże i całkowite. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. min. rano ok. 1/3°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z kierunków zachodnich. Ciśnienie spadnie do ok. 995 hPa.

W SOBOTĘ [25.02.2023] – przewiduję w całym województwie śląskim zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami oraz całkowite. W większości regionu będą występować przelotne opady deszczu lub śniegu.

Zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Temperatura maksymalna po południu ok. 3/5°C. Wiatr zachodni niestety dość silny, w porywach do 50-70 km/h. Będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Dość niskie ciśnienie zacznie po południu i wieczorem rosnąć.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie duże z przejaśnieniami i całkowite. Miejscami będą występować przelotne opady już samego śniegu 🌨️ dlatego też gdzieniegdzie krajobrazy lekko się zabielą, tym bardziej, że temperatura spadnie nieco poniżej zera, do ok. -1/-3°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

W NIEDZIELĘ [26.02.2023] – poranek przywita nas miejscami białymi krajobrazami ❄️ choć śniegu będzie niewiele, najwyżej 1-3 cm. W ciągu dnia przewiduję zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Miejscami będą występowały opady śniegu ❄️

To będzie dość chłodny dzień. Temperatura maksymalna po południu wyniesie najwyżej 0/1°C. Wiatr powieje z północy, będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie szybko wzrośnie do ok. 1020 hPa.

Podsumowując, przed nami opady deszczu przechodzące w śnieg i spadek temperatury. No ale cóż, w kalendarzu wciąż jeszcze mamy zimę 😉 A na koniec zapraszam na wrząco-mroźną 👉ciekawostkę 😃