Wstępna prognoza na Długi Weekend

Pierwsze dni listopada przyniosły nam wysoką temperaturę, dużo wyższą od średniej wieloletniej dla tego okresu. Czy podobnie będzie na przełomie pierwszej i drugiej dekady miesiąca? Jakiej pogody możemy spodziewać się w trakcie Długiego Weekendu? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody, na którą zapraszam 🙂

W ŚRODĘ [09-11-2022] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami i umiarkowane 🌥️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 12/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1016-1017 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i całkowitego. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 3/6°C. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W CZWARTEK [10-11-2022] – zachmurzenie najpierw całkowite, później duże z przejaśnieniami 🌥️ Miejscami wystąpią słabe opady deszczu 🌧️ rano i przed południem. Temp. max. po południu ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu i zachodu. Ciśnienie wyraźnie wzrośnie z 1016 do 1031 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie zróżnicowane od małego po całkowite. Bez opadów. Temp. min. ok. 2/6°C. Wiatr słaby z zachodu i południowego zachodu.

PIĄTEK [11-11-2022] – w Narodowe Święto Niepodległości w całym woj. śląskim bez opadów. Zachmurzenie zmienne od dużego 🌥️ po małe. Rano lokalnie mgły. Temp. max. po południu ok. 11/13°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie będzie wysokie i stabilne ok. 1033 hPa.

Zatem pierwszy dzień Długiego Weekendu przyniesie całkiem niezłą pogodę, jak na tę porę roku. Jakie będą kolejne dni? Wstępnie w sobotę i niedzielę bez opadów z temp. max. ok. 11/13°C. Szczegółowa prognoza na cały Długi Weekend ukaże się w czwartek wieczorem.

A jak mroźno może być w listopadzie? O tym przeczytacie w osobnej ciekawostce – TUTAJ