Zbliża się potężny wyż

Noc z wtorku na środę przyniosła w sporej części Śląska dawno niewidziane opady. W południowej części woj. śląskiego spadło miejscami nawet kilkanaście litrów wody 💦 na metr kwadratowy. Sumę opadów przedstawia poniższa grafika.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
źródło: IMGW-PIB

Teraz pora na gigantyczny wyż

W najbliższych dniach pogodę w Polsce będzie kształtować potężny wyż (antycyklon), który zbliża się ze wschodniej Europy. Jaką pogodę nam przyniesie?

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK w całym regionie bez opadów. Bezchmurnie 🌛 lub najwyżej małe zachmurzenie. Temperatura min. rano ok. 1/-4°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich.

W CZWARTEK [17-03-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie małe 🌤️ od zachodu miejscami wzrastające do dużego. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 8/11°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie będzie nadal rosnąć do 1035 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w regionie będzie przeważnie duże. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 1/-2°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W PIĄTEK [18-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym woj. śląskim bez opadów. Zachmurzenie początkowo duże, ale w ciągu dnia zacznie od wschodu stopniowo maleć ⛅ Temp. maksymalna po południu ok. 8/10°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie jeszcze bardziej wzrośnie do ok. 1042 hPa

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ w całym regionie bezchmurnie🌛 lub zachmurzenie małe. Oczywiście bez opadów. Temp. min. rano ok. -3/-9°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W SOBOTĘ [19-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym woj. śląskim bez opadów i słonecznie 🌞 Temp. maksymalna po południu ok. 6/9°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie bardzo wysokie ok. 1043-1045 hPa!