Zbliża się rosyjski wyż NOE

Orientacyjna prognoza pogody na kolejne dni

W ŚRODĘ [09-03-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od całkowitego po małe. Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie możliwy słaby śnieg lub deszcz. Temp. max. ok. 5/8°C. Wiatr słaby z północnego zachodu i północy. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1025 hPa, dopiero wieczorem zacznie rosnąć.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie przeważnie duże, nad ranem malejące. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć śnieg. Temp. min. rano ok. -1/-4°C. Wiatr słaby z północy, a później ze wschodu. Ciśnienie zacznie dość szybko rosnąć.

Kolejne dni przyniosą zmianę pogody

W CZWARTEK [10-03-2022] dostaniemy się pod wpływ potężnego wyżu znad zachodniej Rosji, który przyniesie sporo Słońca 🌞 ale jednocześnie ze wschodu napłynie chłodne kontynentalne powietrze. Odczujemy je zwłaszcza nocami i o poranku. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 0/2°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1035 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK w całym woj. śląskim bezchmurnie 🌒 lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Zimno! Temperatura minimalna rano około wschodu Słońca, czyli po godzinie szóstej, wyniesie ok. -5/-9°C, a lokalnie w mrozowiskach, takich jak np. lotnisko Katowice-Pyrzowice, możliwy będzie nawet mróz dwucyfrowy! Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W PIĄTEK [11-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym regionie bezchmurne niebo 🌞 i tym samym oczywiście bez opadów. Temperatura maksymalna po południu ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany z południowego wschodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni, zwłaszcza w cieniu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1035 hPa.

Wstępna prognoza na WEEKEND

Podobna pogoda, czyli słoneczna z mroźnymi nocami i porankami, utrzyma się co najmniej do końca tygodnia, ale na szczegóły weekendowej pogody poczekajcie do czwartku, gdy ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa 🙂