Zbliżają się pierwsze śnieżyce [mapka]

W piątek w ciągu dnia oraz w nocy z piątku na sobotę [26/27.11.2021] centrum niżu genueńskiego o imieniu YILMAZ wraz z frontem atmosferycznym będzie się przemieszczało przez nasz kraj, przynosząc dość obfite opady zarówno deszczu, jak i śniegu. Pojawią się też pierwsze w tym sezonie śnieżyce.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Zieloną strzałką oznaczono przewidywaną trasę centrum niżu genueńskiego 26/27.11.2021

Padać zacznie w piątek rano w woj. śląskim i miejscami w Małopolsce. Po południu i wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę strefa opadów będzie się rozszerzać i przemieszczać w kierunku północnym oraz północno-wschodnim.

GDZIE SPADNIE DESZCZ, A GDZIE ŚNIEG?

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Orientacyjny przebieg stref opadów PIĄTEK/SOBOTA 26/27.11.2021

DESZCZ będzie padać w ciepłym wycinku niżu, czyli na wschodzie oraz południowym wschodzie kraju: w woj. podkarpackim, w większości małopolskiego i świętokrzyskiego, wschodniej części mazowieckiego, w lubelskim oraz południowej części podlaskiego.

DESZCZ PRZECHODZĄCY W WIELU MIEJSCACH W ŚNIEG będzie padać w woj. opolskim, śląskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, we wschodniej części woj. dolnośląskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, w zachodniej części mazowieckiego oraz w północnej części podlaskiego.

GDZIE SPADNIE NAJWIĘCEJ ŚNIEGU?

Do sobotniego poranka spadnie przeważnie od 1 do 10 cm, a lokalnie kilkanaście centymetrów śniegu – najwięcej w pasie od woj. opolskiego i zachodniej części śląskiego po woj. łódzkie.

UWAGA: w związku z opadami śniegu oraz zmniejszoną widocznością pogorszą się warunki jazdy na drogach. Śnieg będzie padać przy temperaturze około 0°C, dlatego też będzie mokry i ciężki.

PROGNOZĘ NA CAŁY WEEKEND ZNAJDZIECIE 👉TUTAJ