Śnieżyce na południu woj. śląskiego

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

dla większości powiatu cieszyńskiego i żywieckiego oraz południowej części bielskiego

We wtorek [01-02-2022] w godzinach późnowieczornych, nocą z wtorku na środę [1/2-02-2022] oraz przez całą środę [02-02-2022] w południowej części woj. śląskiego na obszarze oznaczonym na poniższej grafice literą A wystąpią okresami dość intensywne opady śniegu. Na terenach powyżej 500 m n.p.m. możliwy przyrost pokrywy w sumie o 20-40 cm. W związku z tym, że śnieg będzie dość ciężki, mogą powstać lokalne śniegołomy.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo

A – przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 20-40 cm

B – przyrost pokrywy śnieżnej o 1-8 cm

Na pozostałym obszarze oznaczonym literą B we wtorek wieczorem oraz w pierwszej części nocy z wtorku na środę spadnie od 1 do 8 cm. Najwięcej na wyżej położonych obszarach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, m.in. w powiecie myszkowskim i zawierciańskim. Warunki jazdy ulegną przejściowemu pogorszeniu. Opady wystąpią tu przy temperaturze około -1/+1°C. W drugiej części nocy z wtorku na środę wraz ze wzrostem temperatury opady śniegu będą od zachodu przechodziły w śnieg z deszczem, a nawet sam deszcz.

W całym woj. śląskim, zarówno na obszarze A jak i B, w czasie opadów śniegu możliwe zawieje oraz zamiecie śnieżne przy dość silnym południowo-zachodnim i zachodnim wietrze dochodzącym w porywach do 50-70 km/h