Żegnamy się z gorącym latem

Mijający tydzień przyniósł nam gorące, a nawet upalne lato. Zdarzały się punktowe, ale niestety dość silne burze z gradem, powodującym lokalne zniszczenia. W weekend burz już nie było, ale za to temperatura nieco spadła (w sobotę w woj. śląskim zanotowano ok. 21°C, zaś w niedzielę ok. 26°C).

Nowy tydzień lipca przyniesie istotne zmiany w pogodzie, o czym szczegółowo przeczytacie w mojej najnowszej kilkudniowej prognozie pogody.

W PONIEDZIAŁEK [04-07-2022] od rana sporo Słońca 🌤️ W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie miejscami do umiarkowanego. Na ogół bez opadów. Dopiero późnym wieczorem lokalnie może pokropić. To będzie jeszcze gorący dzień. Temp. max. po południu ok. 28/30°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne w zakresie 1017-1015 hPa.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie w woj. śląskim wzrośnie do dużego oraz całkowitego. Miejscami wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków.

We WTOREK [05-07-2022] – zachmurzenie całkowite lub duże. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ które lokalnie będą dość intensywne! Punktowo może zagrzmieć. Ochłodzenie. Temp. max. ok. 19/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie wciąż dość stabilne ok. 1016-1019 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie w woj. śląskim będzie od zachodu się zmniejszać od całkowitego po umiarkowane. Opady deszczu w ciągu nocy będą stopniowo zanikać. Temp. min. o świcie ok. 13/15°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu.

W ŚRODĘ [06-07-2022] – zachmurzenie w regionie będzie zmienne od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Lokalnie możliwe będę przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

W drugiej połowie tygodnia nie ma szans ani na dni upalne (30+), ani też na gorące (25+). Zdarzą się nawet dni, w których temperatura nie przekroczy 20 stopni. Parasole też czasem się przydadzą. No cóż, żegnamy się na razie z gorącym latem. Na jak długo? Czas pokaże.

Prognoza będzie oczywiście na bieżąco aktualizowana. Kolejna najnowsza prognoza kilkudniowa ukaże się już we wtorek wieczorem. Koniecznie zajrzyjcie. Tymczasem Czytelników, którzy nie czytali jeszcze moich najnowszych ciekawostek serdecznie zapraszam ⤵️

Poniedziałek [4 lipca 2022] będzie szczególnym dniem pod innym względem. Jakim? Tego dowiesz się TUTAJ👈 🙂

Gdzie w czerwcu było najcieplej, gdzie najzimniej, gdzie spadło najwięcej, a gdzie najmniej deszczu oraz które miasto było najbardziej i najmniej słoneczne? O tym przeczytasz w tej CIEKAWOSTCE 👈 🙂

Na koniec obalam kolejny 👉MIT 😀