Przed nami zmiany w pogodzie

Za nami kolejny słoneczny 🌞 weekend. Trzeba przyznać, że mieliśmy długą serię pięknych weekendów.

W tygodniu zaczną się jednak stopniowe zmiany w pogodzie. Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę oraz ciekawostkę na koniec.

PONIEDZIAŁEK [05.06.2023] – przed południem słonecznie 🌞 Po południu i wieczorem zachmurzenie zacznie od południa stopniowo wzrastać do umiarkowanego ⛅ i dużego, a nawet całkowitego ☁️ ale opady deszczu możliwe będą jedynie na południu regionu i tylko bardzo lokalnie.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 22/24°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze zmiennych kierunków, przeważnie jednak ze wschodu. Ciśnienie wciąż dość stabilne w zakresie 1022-1020 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Na ogół bez opadów. Ciepło. Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby przeważnie ze wschodu. Ciśnienie ok. 1020 hPa.

WTOREK [06.06.2023] – zachmurzenie duże 🌥️ i całkowite ☁️ Opady 💧 możliwe będą tylko miejscami, głównie po południu w południowej połowie regionu. Temp. max. ok. 19/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie ze wschodu. Ciśnienie ok. 1018 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Lokalnie wystąpią zanikające opady. Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie ok. 1017 hPa.

ŚRODA [07.06.2023] – zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po umiarkowane 🌥️ Po południu pojawią się lokalne burze ⛈️ w czasie których mogą wystąpić punktowo intensywne opady. Temp. max. ok. 21/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, przeważnie ze wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1017-1015 hPa.

Prognozę będę na bieżąco aktualizował, tym bardziej że sytuacja z opadami jest dość trudna do przewidywania z uwagi na ich punktowy charakter.

Na koniec zapraszam na najnowszą ciekawostkę TUTAJ 😯