Przed nami kolejne śnieżyce

Niedziela przyniosła nam zapowiadany pierwszy konkretny atak zimy w tym sezonie. Temperatura spadła poniżej zera i tym samym opady przybrały już postać wyłącznie śniegu. Co nas czeka w nowym tygodniu? Zima dopiero się rozkręca.

W PONIEDZIAŁEK [12-12-2022] – w całym woj. śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ z opadami śniegu ❄️ które będą miały przeważnie charakter ciągły, co oznacza, że przybędą kolejne centymetry pokrywy śnieżnej ⛄ Temp. max. ok. -1/-3°C, a więc utrzyma się całodobowy mróz. Wiatr słaby przeważnie z zachodu. Ciśnienie 1005-1010 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami wystąpią opady śniegu ❄️ stopniowo zanikające. Temp. min. ok. -3/-7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i zachodu.

We WTOREK [13-12-2022] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ tak więc jest szansa, że gdzieniegdzie ujrzymy trochę niskiego zimowego Słońca. Jedynie lokalnie może poprószyć śnieg. Temp. max. ok. -3/-6°C. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1015 hPa.

W NOCY z wtorku na środę na ogół bez opadów i sporo przejaśnień, a nawet rozpogodzeń. Temperatura minimalna będzie zróżnicowana. Uwaga, tam gdzie niebo na dłużej się rozpogodzi możliwy będzie mróz nawet do ok. -15/-20°C, zaś w miejscach bardziej pochmurnych ok. -10/-15°C. Wiatr słaby z kierunków południowych.

W ŚRODĘ [14-12-2022] – zachmurzenie duże 🌥️ do całkowitego ☁️ Po południu i wieczorem do regionu dotrze następna strefa dość silnych opadów ❄️❄️ przynosząc kolejne 5-9 cm świeżego śniegu. Temp. max. wieczorem ok. -2/-4°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie dość szybko spadnie do ok. 1002 hPa.

Jak widać zima nabiera rozpędu. Nie dość, że śniegu będzie przybywać, to jeszcze do tego miejscami chwyci dwucyfrowy mróz.

Niewykluczone, że w drugiej połowie tygodnia czekają nas kolejne śnieżyce, ale o tym napiszę we wtorek wieczorem w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej, na którą już teraz zapraszam. A teraz mam dla Was dobrą informację w poniższej 👇 😃

➡️CIEKAWOSTCE oraz

NA KONIEC: najnowszy👇

➡️RAPORT ŚNIEGOWY